Головна » Статті » Мої статті |
ЕКОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС-ТУРНІР "В СВІТІ ПТАХІВ І ЗВІРІВ" Здрастуйте друзі! Ми радо вітаємо тих, хто не забув, що сьогодні буде проходити турнір на тему: "В світі птахів і звірів". Через кілька хвилин схрестять свою зброю 2 команда "Ведмідь" і "Ластівка". А зброєю цією будуть: знання, винахідливість і кмітливість. Змагання будуть проходити по олімпійській системі, так що у випадку поразки командам потрібно буде зберігати олімпійський спокій. І так, удар гонга сповістить про початок змагання. Хай переможуть сильніші (Лунає дзвінок). Зустріч наша почнеться з привітання. 1 Наш перший конкурс - розминка. Команди, будьте уважні. 1. Зійшли сніги, шумить вода. Земля всі квіти викида, Буяє травка молода Все оживає. Коли це буває? {Навесні) 2. Двічі народжується, а раз помирає? (Птах) 3. З рогами, а не бик, доять, а не корова, кору здирає, а кошиків не плете. (Коза) 4. Який птах носить прізвище відомого російського письменника? (Гоголь) 5. Які птахи весною бормочуть: "Куплю балахон, продам шубу", а восени: "Продам балахон, куплю шубу"? (Тетерів). 6. Якого маленького звіра не їсть тхір і чому? (Землерийку, із-за різкого запаху). 7. Який звір на зиму стає білим крім кінчика хвоста? (Горностай) 8. Як п'є воду слон? (Слон набирає воду(10л) і виливає її в рот) 9. Чому не може втопитися дикобраз? (Тому що чисельні голки, якими вкрите його тіло, наповнені повітрям) 10. Яке місто має назву птаха? (Орел)
2 А зараз другий конкурс. 1. Який співочий птах дістає собі їжу, пірнаючи під лід? (Оляпка) 2. Яким звірям холодніше: великим чи маленьким і чому? (Маленьким: поверхня їхнього тіла в порівнянні з об'ємом тіла більша і в зовнішнє середовище віддається багато тепла) 3. Який птах є частиною музичного інструменту? (Гриф) Команда "Ластівка" задає запитання команді "Ведмідь". 1. У якого звіра лапи вивернуті долонями назовні? (У крота) 2. Який птах робить гніздо у вигляді рукавички? (Ремез) 3. Які птахи прилітають до нас з півдня першими? (Шпаки) Наступний наш конкурс "Хочеш - вір, а хочеш - перевір". 1. Якщо кінь, виїжджаючи з двору, почне спотикатись, то буде невдача. 2. Існує повір'я, що те місце, де в'є гніздо лелека, дуже хороше і приносить велике щастя господарю. 3. Яєць ластівки краще не чіпати, бо буде ластовиння. 4. Як хочеш, аби велися свині, то треба купувати на ярмарку, не в жінки, а в чоловіка. 5. Собака заводить догори - на пожежу, донизу - буде мрець. А зараз ми проведемо конкурс з болільниками "Хто дальше піде?" Виходить два болільники. Кожен швидко називає птахів чи звірів і йде вперед. По 3-4 болільники від кожної команди. До вашої уваги конкурс: "Прикмети погоди" Кожна команда зачитує прикмети погоди, передбачені птахами і звірами: 1. Ранній приліт журавлів - на ранню весну. 2. Голуби воркують - буде теплінь. 3. Гуси лапи піднімають - буде холодно. 4. Зозуля закувала - пора сіяти льон. 5. Кінь лягає на сніг - буде тепло. 6. Вовіки віють біля житла - на мороз. А зараз ми послухаємо наше справедливе і суворе журі. Наступний конкурс: "Народні порівняння" Зараз учасники команд спробують закінчити початі порівняння. 1. Впертий, як ... (Осел) 2. Гарно, як ... (Свині в дощ) 3. Гудуть, як ... (Бджоли у вулику) 4. Дав, як ... (Кіт наплакав) 5. Живуть, як ... (Кіт з собакою) 6. Личить, як ... (Корові сідло) 7. Написав, як ... (Курка лапою) 8. Не стало, як ... (Корова язиком злизала) 9. Розбирається, як ... (Баран на зорях) 10. Моститься, як ... (Квочка на яйцях) Традиційний конкурс капітанів. Для слідуючого конкурсу потрібні командири команд. їм вручається по листку чистого паперу, де вони записують представників ряду Хижі ссавці. А з болільниками ми проведемо конкурс "Загадок". 1) Летів птах через дах, сів на воротях в червоних чоботях. (Лелека) 2) Вдень мовчить, а вночі кричить. (Сова) 3) Перший я приніс весну, пробудив усе від сну; заспіваю під вікном, бо зовуть мене... (Шпаком) 4) Хто двічі родиться, а раз на світі живе? (Птахи) 5) Серед двору стоїть копа: спереду - вила, а ззаду - мітла. (Корова) 6) Тварина рогата і рогів багато. (Олень, лось) 7) Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза) 8) Влітку гуляє, а взимку спочиває. (Ведмідь) 9) Живе в лісі хижа, дика, душить кури та індики. В темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має, а зовуть її (Лисиця).
А наступний наш конкурс: "Гонки за лідером " Ми пропонуємо кожній з команд на протязі 2 хв. відповісти на якомога більше запитань. 1. Які птахи ніколи не сідають на дерева чи кущі? (Польовий жайворонок) 2. Який птах може бути підводою, шукаючи корм? (Оляпка) 3. Чиї пташенята не знають своєї матері? Зозулі) 4. Який птах кричить як кіт? (Сайка) 5. Який птах може виводити пташенят і взимку? (Шишкар) 6. Де живуть пінгвіни ? (В Антарктиді) 7. Який птах має назву танцю? (Чечітка) 8. Яке місто літає? (Орел) 9. Приз віще якого відомого письменника і назва птаха однакові? (Гоголь) 10. До якого ряду птахів належить секретар? (Соколоподібних) 11. Який птах є на гербі Австралії? (Страус-ему) 12. Найменший птах у світі. (Колібрі). Поки журі підведе підсумки конкурсів звучить музична пауза. Слово надається журі. На закінчення КВК просимо команди заспівати пісні про птахів і звірів. Журі прийме до уваги виконання цього завдання, підводячи кінцеві підсумки. Просимо вашої уваги. В усі часи не згасала народна пам'ять, дивовижний феномен якої зберіг і до наших часів найсокровеніше, наймиліше. В кожному повір'ї - душа людини. її минуле. Тож збережемо все те, що передали нам наші предки, і збережемо природу, яка нас годує, лікує, пестить. На цьому наша зустріч закінчилася. Дякуємо командам і болільникам.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.
Позакласний захід з біології: ГРА «Слабка ланка» ГРА «Слабка ланка» Мета. Закріпити і поглибити знання учнів із біології, розвивати логічне мислення і пам’ять, ерудованість, світогляд; виховувати бережливе ставлення до власного здоров’я та довкілля. Маркери, чисті аркуші паперу. Хід гри І. Організація гри. Ведучий. Дорогі глядачі, учасники, гості! Сьогодні ми зібралися, щоб перевірити наші знання з біології всім відомим методом – методом гри. Отож сьогодні ведемо гру«Слабка ланка». Давайте зараз пригадаємо правила гри. Маємо 9 учасників, 7 турів та 8-й – фінал. Кожний учасник має право відповідати на ті питання, які ставляться особисто йому. Й за кожну правильну відповідь одержує 1 бал. У період туру кожен учасник отримує по 3 бали, після чого буде проходити голосування. Голосують учасники гри проти того, хто, на їхню думку, дав найменше правильних відповідей – хто є слабкою ланкою в командах, підрахування проводиться після кожного туру, аж поки на ігровому полі не залишиться 2 іграки. Фіналістам гри задають запитання, хто відповідає правильно, стає призером гри. ІІ. Представлення учасників гри. IІI. Основна частина. 1тур
Проведення голосування. – Хто, на вашу думку, найгірше відповідав? Хто має покинути вашу команду? Хто є слабкою ланкою у вашій команді? (Учні пишуть на папері, потім показують результат і за більшістю голосів учасник вибуває). 2 тур 1. З чого складається хребет? (Із хребців) 2. Який статус має дерево гінкго дволопатеве? (Перехідна ланка від хвойних до листяних) 3. Як називається процес відновлення пошкоджених чи втрачених частин тіла?(Регенерація) 4. Що вивчає наука альгологія? (Водорості) 5. Як називаються гриби, що поселяються на борошняних виробах? (Цвілеві) 6. Яку функцію відіграють нуклеїнові кислоти?(Передача спадкової інформації) 7. Як називається акула, що мешкає в Чорному морі? (Катран) 8. Який представник мохоподібних входить до складу торфу: маршанція чи сфагнум? (Сфагнум) 9. Як називаються клітини в кишковопорожнинних, що мають отруйну капсулу?(Жалкі) 10. Яка хвороба виникає при нестачі вітаміну В?(Бері-бері або параліч) 11. Приблизно скільки кісток налічує скелет людини? (220) 12. Які є типи квіток? (Одностатеві та двостатеві) 13. Яка найбільша прісноводна риба? (Сом) 14. Який наслідок СНІДу? (Смерть) 15. Які є види розмноження? (Статеве і безстатеве) 16. Хто з птахів часто приносить шкоду пасіці?(Синиця) 17. Які є продукти харчування за походженням? (Тваринного та рослинного походження) 18. Яка хвороба виникає при нестачі вітаміну С?(Цинга) 19. Птах, що мешкає в суворому кліматі і не має змоги літати? (Пінгвін) 20. Як називаються червоні кров’яні тільця?(Еритроцити) 21.Назвіть видозміни коренів? (Бульбокорені, коренеплоди, корені-присоски) 22.Способи поширення плодів.(Вітром, водою, тваринами) 23.З чого складається спинний мозок?(Сіра і біла речовини)
24.Які зуби має людина до 10-12 років? (Молочні) Проведення голосування. 3 тур 1.Які є рецептори ока? (Палички і колбочки) 2.За допомогою чого жаби мають здатність співати?(Резонатори) 3.Назвіть представників типу Плазуни, що мають здатність змінювати своє забарвлення. (Хамелеони) 4.Що належить до неорганічних речовин? (Вода і солі) 5.Що вивчає наука ліхенологія? (Лишайники) 6.Чому скат має назву електричний? (Має здатність виробляти електричний струм із напругою до 220 В) 7.Що таке кров? (Рідка сполучна тканина) 8.Дикий предок домашньої свині. (Дика свиня) 9.Як називаються легеневі пухирці? (Альвеоли) 10.Які живі організми входять до складу лишайників?(Гриби та водорості) 11.Хто з птахів лічить роки? (Зозуля) 12.Як називаються рецептори смаку?(Смакові цибулини) 13.Розшифруй абревіатуру СНІД. 14.Як називається одногорбий верблюд? (Нар) 15.Яку функцію відіграє в корені кореневий чохлик?(Захисну) 16.Чим відрізняється вена від артерії?(Клапанами, складом крові) 17.Що таке «кашель?» (Захисна реакція організму) 18.Що таке «біосфера»? (Жива оболонка Землі) Проведення голосування. 4 тур 1.Яку будову має серце?(2 передсердя, 2 шлуночки, клапани) 2.Що є одиницею спадковості? (Ген) 3.Найбільша із змій. (Анаконда) 4.Процес, що проходить у рослинах? (Фотосинтез) 5.Як називається людина, що віддає кров? (Донор) 6.Що є зовнішнім покривом тіла людини? (Шкіра) 7.Що за прісноводна риба, що ззовні схожа на змію? (В’юн) 8.Як ще називають умовні рефлекси? (Набуті) 9.Як називається приміщення, де тримають змій?(Серпентарій) 10.До якого ряду відноситься кашалот: китоподібні чи акулові? (Китоподібні) 11.Чому рослини зелені? (Мають пігмент хлорофіл) 12.Які є форми співіснування між організмами? (Хижацтво, паразитизм, конкуренція, симбіоз) 13.Чим рослина вбирає поживні речовини?(Корінням) 14.Що прикрашає квітку? (Віночок чи пелюстки) 15.Шкідник рослин родини Пасльонові, завезений з Америки.(Колорадський жук) 16. Які органи належать до сенсорної системи?(Око, ніс, вуха) 17.Що таке заповідник?(Територія, що охороняється законом) 18. Як називаються білі кров’яні тільця?(Лейкоцити) Проведення голосування. 5 тур 1.Які це безумовні рефлекси? (Природжені) 2.Що таке інсулін? (Гормон) 3.Птах миру. (Голуб) 4.Як називається процес зміни покривів тіла?(Линька) 5.Найбільша брунька у світі? (Капуста) 6.Що вивчає наука гельмінтологія? (Черви) 7.Що таке мутації? (Зміни в організмі) 8.Давній предок птахів. (Археоптерикс) 9.Що вивчає наука ендокринологія? (Залози) 10.Хто з учених-біологів відкрив процес фагоцитозу?(І.І. Мечніков) 11.Хто вперше змайстрував мікроскоп?(А. Левенгук) 12.Що є «рікою життя» людини? (Кров) Проведення голосування. 6 тур 1.Яка найбільша судина в організмі? (Аорта) 2.Як називається двогорбий верблюд? (Дромедар) 3.Які з комах ряду Лускокрилих паразитують накапусті?(Метелик білан капустяний) 4.Що вивчає наука мікробіологія? (Мікроорганізми) 5.Для чого в каракатиці та восьминога є чорнаотруйна речовина в організмі? (Для захисту) 6.Що таке валеологія? (Наука про здоров’я) 7.З чого складається опорно-рухова система?(М’язи, скелет) 8.Як називаються короткі нерозгалужені відростки нервової системи? (Аксони) 9.Що таке транспірація?(Процес випаровування води в рослин) 10.Що таке «чорнозем»? (Верхній родючий шар землі) 11.Що таке «нефрон»? (Утвір видільної системи) 12.Територія, на якій поширений певний вид рослин чи тварин. (Ареал) Проведення голосування. 7 тур — фінал 1.Що вивчає наука геронтологія? (Старість людини) 2.Які тварини належать до сумчастих?(Кенгуру, опосум, коала) 3.Що таке «міцелій»? (Грибниця) 4.Що таке «алергія»? (Стан підвищеної чутливості організму) ‘5. Що таке «рефлекс»? (Це відповідь організму на зовнішні чи внутрішні подразнення з участю ЦНС) 6. Назвати екологічні фактори. (Біотичний, абіотичний, антропогенний) III. Підбиття підсумків гри. Нагородження переможця.
| |
Переглядів: 224 | |
Всього коментарів: 0 | |